Drby o nás pro Vás

Jsme folková? kapela. No zařazení necháme raději na Vás. Začali jsme čtyři. Tomáš Janoušek, Igor Doležal, Petra Berkyová a Martina Růžičková. Náš vznik, tedy kapely, se datuje k 23. červnu 2010 cca 17:30 hodin SEČ. V ten den nás slavnostně pokřtil jako kapelu Rubinet pan Jan Vodňanský na vernisáži v galerii Veritasimus v Náplavní ulici blízko Mánesa.  Tam jsme již několikrát hráli společně s Igorem jako písničkářské duo, no a jelikož jsme zjistili, že  ty naše obličeje nejsou  příliš reprezentativní, našli jsme si zpěvačky. A to nejen kvůli obličejům, ale taky kvůli tomu, že se nám nechce tolik zpívat :-) A po zpěvačkách přišla další posila. Husle. A ne ledajaké, ale až z Valašského království... mladá, perspektivní houslistka, ale i zpěvačka Šárka Zvoníčková posílila naše řady. A aby toho nebylo málo tak jsme se rozhodli přitvrdit :-) ale jen obrazně. Čtyřmi strunami své basové kytary vládne v naší kapele Dalibor Chad, který působil v punkové kapele Wokousaný nechty. Tož zpěvačky jsme našli, sólový nástroj také a teď již nezbývá než hrát a zkoušet a hrát a zkoušet a hrát......no vždyť to znáte. A potom už přijdou jen ty životní jistoty a natřískané sály, první dovolená v Jugoslávii, první auto, první platinová deska....Sranda musí bejt no ne? Čas plynul a zpěvačka Martina z kapely odešla, Petra se odtěhovala do NY a potom do Londýna, tak jsme zůstalli ve čtyřech. Ale štěstí se na nás usmálo a 17.11. 2013 přiskotačila do kapely nová zpěvačka Petra Hazlbauerová. A jestli chcete vědět něco málo o jednotlivých členech kapely, čtěte dále.

Hezké počtení přeje Tomáš

P.S. ....a neberte to tak Vážně, my se taky tak Vážně neberem....

P.S.2. fotky části pánské části kapely níže vytvořil mistr Paparaci24 jinak Jirka Šámal. Děkujeme.

 

Současné osazenstvo Rubinetu

Tomáš Janoušek

přezdívaný také Coudy. Mladý, perspektivní, neuvěřitleně chytrý......No a teď Vážně. Mladý už úplně nee, co se týká perspektivy tak z té ptačí by se mohl jevit jako perspektivní, inteligence? Vyznamenání naposledy v páté třídě základní školy a to už je dost dávno.....Jinak v kapele hraje na kytaru, kterou vyrobil mistr Pavel Tylšar a pokouší se o zpěv. Taky občas přinese nějakej text, kterej chce aby ostatní zpívali a pokud možno ještě na nesmyslnou melodii s divnejma postupama jak říká Igor, to je Janouškovina. Jinak pracuje jako socka, tedy sociální pracovník, je ženatý, má dceru Klárku, syna Prokopa a je závislý na mase a černým pivě. Nepohrdne ale ani dobrým červeným vínem, dobře vychlazeným bílým vínem a občas ho manželka donutí sníst i nějaké zdravé zrní.

Igor Doležal

Igor prožil mládí na Vysočině, kde chodil s Tomášem na stejnou základní školu. Narodil se jako Doležal a zatím mu to vydrželo. Trochu se vymyká své rodině, protože se nestal železničářem, i když k dráze má veskrze kladný vztah. V kapele hraje na akustickou kytaru a to tak, že velmi dobře. Také vládne kytarou elektrickou, která stejně jako ta akustická pochází z dílny mistra Michálka z Jihlavy. Na obě kytary hrál v bluesové kapele Parník. Tvrdí, že zpěvačku musíme v kapele mít abysme nemuseli zpívat, ale když na to dojde, tak zazpívat umí taky pěkně :-) Což v Parníku dokázal. Je zadaný, má syna Lukáše a momentálně studuje nějaké právo či co a do toho ještě pracuje....Dobré víno, dobré pivo, maso na všechny způsoby včetně ryb, olivy tím vším Igora uctíte.

Šárka Filáková

Mladá, perspektivní lékařka na urologii, navíc hrající na housle to se v kapele jistě vyplatí :-) Také má zkušenosti jako primáška v cimbálové muzice na rodném Valašsku. Je vrchním dodavatelem Valašského bílého pro naši kapelu, protože ledviny je třeba trénovat a udržovat v bdělosti. Nedávno se provdala takže už není Zvoníčková, ale Filáková. No doufejmě, že zvonivému zvuku jejích houslí není se změnou příjmení konec :-)

Dalibor Chad

Punkem odkojený baskytarista, který nám solidně snížil věkový průměr kapely :-) Je pro každou srandu a donedávna v rodinném podniku prodával výbornej krušnohorskej špek, kterej jsme pojídali na zkouškách....

Petra Hazlbauerová

Od 17.11. 2013 naše nová zpěvačka :-) V civilu přísná paní učitelka, která vládne hlasem, třem dětem a maželovi Honzovi. Má ráda, němčinu a na svatbě jsme jí zpívali Niagáru právě v němčině. No a jelikož má vystudovanou hudebku tak taky umí noty, takže počet členů kapely, kteří je umí nebezpečně soupá....Svého hlasu využívá také ve sboru Camerata Praha a zlí jazykové tvrdí, že ujíždí na dobrém víně :-)

 

Petra Kubásková- momentálně na delší čas v Londýně:-) Těšíme se až se nám vrátí...

Zdravotní sestra z Chomutova, která přicestovala do Prahy, aby s námi mohla zpívat :-) Má sestru dvojče, se kterou zpívala v orchestru, potom má ještě manžela a psa Yorkšíra. Jelikož je v kapele zpěvačka, tak především zpívá, ale není jí cizí ani rytmika. Miluje svého manžela a taky černý pivo. Jako ostatně všichni v kapele :-) teda to pivo.....Jo a taky umí noty. A ještě je s ní sranda. A momentálně se věnuje rodičovským starostem a radostem....